BezpiecznaCiaza112023

Kąpiele maluszka

13 lata 6 miesiąc temu #36434 przez Madzia89862
niewyobrazam sobie nie kapac mojego malucha od samego poczatku byl kapany w wanience i bardzo uwielbia to po dzis dzien.:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36436 przez Mirella
najogólniej rzecz ujmując nic głupszego nie słyszałam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36438 przez Emme
proponuję im (i położnej) przez 2 miesiące wycierać się tylko chusteczkami :)
Rozumiem co dwa dni kapać (w chłodne dni), ale żeby aż tak?
A czemu to ma służyć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36440 przez DariaEm
Emme napisał:

proponuję im (i położnej) przez 2 miesiące wycierać się tylko chusteczkami :)
Rozumiem co dwa dni kapać (w chłodne dni), ale żeby aż tak?
A czemu to ma służyć?

hihi a no chyba temu zeby bylo mniej roboty, ale tak na serio to nie wiem wlasnie dlatego chcialam sie upewnic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #36442 przez sylka
Moze ta uczona polozna uwaza ze woda oslabia. ;) nie slyszalam wiekszej bzdury

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36445 przez Madzia89862
sa ludzie i ..:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36447 przez DariaEm
Dlatego tez zasugerowalam zeby lepiej poszla juz na emeryture bo juz swoje latka ma, tak samo jak nie kazala trzymac dziecku glowki jak sie bierze go na rece, bo wtedy dziecko bedzie silniejsze :ohmy: jak ja zobaczylam jak oni to dziecko trzymaja a tej malej glowa latala do przodu i do tylu to myslalam ze przetrace ich przez tego skype'a, ale nie wolno mi sie juz wtracac bo kiedys za duzo powiedzialam ze sie poobrazali na mnie, wiec sie nie odzywam juz. TYlko jak im sie dziecko "schynie" to wtedy moze pomysla ze mialam racje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36452 przez MoNiaaa
ja tez nie wyobrazam sobie jak mozna nie kapac dzieciatka???przeciez w szpitalu tez od pierwszego dnia kapia dzieciaczki.i ja robie to samo codziennie kapie Julke ona bardzo to lubi :) zreszta chusteczkami nie umyjesz dokladnie dziecka bo jak sie ulewa to kolo szyjki ma nieadny zapac ;P zreszta wloski tez czeba porzadnie umyc :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #36522 przez sloneczko
Niewyobrazam sobie tego 2 msc. Fe!

i to tylko chusteczkami nawilzajacymi przeciez pupcia i cialo potrzebuje wody, czegos swiezego,a pozatym dziecko po urodzeniu najbardziej uspokaja sie w wodzie.

ja kapalam mala jak bylo goraco co drugi dzien a w te dni co nie kapalam to przecieralam sciereczka, gdy byly upaly kapalam ja codziennie.

taka jak Emme napisala ta polozna sama powinna sie chusteczkami nawilzajacymi myc..

aha np ja rozumiem do poki pepuszek nie odpadnie (Laurze odpadl w 5 dobie), to wtedy ja sama tez nie kapalam tylko tez przemywalam sciereszka z woda, gdy pepuszek byl super zagojony wtedy byla pierwsza kapiel czyli ok jak mala miala 2 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36526 przez jedynaczka
haha się ośmiałam :)
no niezłe ludzie mają podejście ^^
ja sama sobie nie wyobrażam pójścia spać bez prysznica, i z tego samego punktu patrze na moje dziecko, dlatego mój eM od pierwszego dnia powrotu do domu był kąpany codziennie wieczorem, i dzieki temu, nauczył się że po kąpieli idzie od razu do spania i teraz nie mam z tym problemu, jest czas kąpieli i czas spania, bez grymaszenia :)
ale 2 tyg bez wody... jej. straszne jakieś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36529 przez bombel779
jedynaczka napisał:

haha się ośmiałam :)

Ja również :) Nie wyobrażam sobie nie kąpać dziecka tyle czasu! I w ogóle tego nie rozumiem.Przecież woda/kąpiel dobrze wpływa na dziecko,już pomijając nawet fakt higieny.Nawet nie słyszałam o dziecku,które nie lubiłoby ciapkania w wodzie.. :huh:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36530 przez Moniq
ale numer z tym myciem, przecież dziecko co chwila robi kupę i tak dwa tyg bez mycia, niech sami spróbują, nie sądzę żeby im się podobało :P
połozne myją w szpitalu dzieci nawet zanim odpadną kikuty pepowiny, a przy duzych dzieciach potrafią nawet 4-5 tyg się trzymać

a odnośnie główki to już nie tylko głupota, nie trzymając takiemu małemu dziecku główki, mogą mu zrobić krzywdę, bo masa główki jest zbyt duża; a jak chcą żeby dziecko było silne to niech je często kładą na brzuszek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36547 przez paulinkaaa2202
a jak wasze maluszki znosza kąpiel?
Moja lubi się kąpać ale zaczyna się horror jak wyciągnie się ją z wody i zaczyna balsamować zaczyna tak krzyczeć, wydzierać się przeraźliwie że oddechu nie może złapać. Nie wiem czym to jest spowodowane zmienialiśmy już miejsca kąpieli i cały czas to samo :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36612 przez jedynaczka
Mój mały uwielbiał od pierwszych dni kąpiel i tak ma do dziś :)
teraz podczas kąpieli woda jest wszędzie i wanienka pełna przeróżnych zabawek ;D

Może za szybkim ruchem wyciągasz małą z wody i robi jej sie zbyt zimno?
Może jest jej zimno podczas balsamowania?
U nas na takie płacze zawsze pomagało śpiewanie piosenek, spokojne tłumaczenie, i opowiadanie po kolei co robie :)
no i delikatny masaż podczas balsamowania, jak Ty będziesz się stresować to mała też.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36613 przez sylka
Może balsam lub oliwka jest za zimna. W wodzie wszystko jest ok dopiero w czasie nacierania jej coś zaczyna przeszkadzać. Drugą przyczyną może być za chłodne pomieszczenie, po wyjęciu z ciepłej wody może zimno jej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl